O mnie

Cześć i czołem!
Miło mi, że zajrzałeś na tą stronę – znaczy chcesz się coś więcej dowiedzieć o mnie i o mojej przygodzie fotograficznej
– na razie zapraszam do skrótowego opisu, niebawem postaram się rozszerzyć nieco tą zakładkę

Nazywam się Grzegorz Bijak, a fotografią za pomocą lustrzanki cyfrowej zacząłem się zajmować od roku 2007. Wcześniej oczywiście sporo fotografowałem kompaktem cyfrowym, głównie zdjęcia z podróży, zwłaszcza geologicznych związanych z moją drugą pasją. Przez kilka lat mieszkałem w Warszawie także bliska mi była fotografia miejska – architektura, streetphoto, ale także próbowałem trochę sił w reportażu czy portrecie. Nie mniej jednak najbardziej bliska mojemu sercu jest fotografia krajobrazowa, na którą  aktualnie poświęcam większość czasu. Przez ostatnie kilkanaście lat zaliczyłem sporo wypraw, głównie geologicznych ale łączyłem to oczywiście z fotografią. Nie licząc setek wyjazdów po Polsce odwiedzałem wiele innych krajów: trzykrotnie  Maroko, Alpy (Austria, Szwajcaria, Francja), Krym, Bułgarię, Rumunię, Słowację, Czechy. Te geologiczne cele powodowały, że moje podróże w znacznej części były odmienne od tych, na które jeździ większość osób – zwykle omijałem popularne miejsca i atrakcje turystyczne, często eksplorując zupełnie nieznane tereny. To wiązało się także z bardzo licznymi biwakami pod chmurką czy namiotem, które także dawały możliwość polowania w danym miejscu na ciekawe światło. Od prawie 8 lat mieszkam na Dolnym Śląsku u podnóża Gór Sowich, więc ciekawe krajobrazy mam na wyciągnięcie ręki – tutaj także staram się szukać miejsc z dala od szlaków i znanych miejsc, choć te i tak wypada „zaliczyć”. Dzięki takiemu podejściu moje portfolio może być wzbogacane w zupełnie unikalne kadry, nie znane z pocztówek czy przewodników.


Moim największym osiągnięciem w fotografii było zdobycie I miejsca w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic (kat. krajobraz, 2011), nie ukrywam także satysfakcji z kilkunastu publikacji zdjęć w czasopismach i książkach.
Zajmuję się także filmem, zwłaszcza w ujęciu komercyjnym  – o tym więcej pod stroną http://www.ahojmedia.pl – ale zawodowo to działam w e-commerce a także w promowaniu geoturystyki, gdzie jako przewodnik organizuję wyprawy oraz warsztaty geologiczne na Dolnym Śląsku.

Sprzęt – od samego początku siedzę w systemie 4/3 a następnie micro4/3- aparaty Olympus i Lumix (głównie do filmowania), aktualnie pracuję na aparacie OMD E-M1 markII oraz Lumix GH4, a podstawowy zestaw optyki, który aktualnie używam to 3 obiektywy: uniwersalny zoom ZD 12-100mm f/4 PRO, szerokokątny Laowa C-Dreamer 7,5mm f/2 oraz teleobiektyw Lumix 100-300mm; w zależności od potrzeb sięgam także po stałogoniskowe obiektywu Olympusa jak 12mm f/2, 45mm f/1.8, 60mm Macro, lumix 25mm f/1.8.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: